VŠETKO ČO POTREBUJETE VEDIEŤ O KETÓZE.

Ketóza je prirodzený stav, v ktorom telo využíva ako zdroj svojej energie vlastné tukové zásoby. Vaše telo bude spaľovať tuky aj bez akejkoľvek fyzickej aktivity a vy budete chudnúť.

Aby ste sa dostali do ketózy, je potrebné dodržiavať proteínovú diétu (bielkovinovú, ketogénu, vysokoproteínovú diétu). Hlavným princípom tejto diéty je navýšenie príjmu kvalitných bielkovín a tukov za súčasného zníženia sacharidov na minimum.

Bielkoviny sú v našom jedálničku veľmi dôležité, vaše telo bielkovinu trávi dlhšie ako sacharidy, čo vysvetľuje, prečo môžu potlačiť chuť do jedla. Štúdie tiež potvrdzujú, že čím viac bielkovín skonzumujete, tým dlhšie ostanete sýti. Je to užitočná rada pre ľudí, ktorí bojujú s chuťou prejedať sa alebo pre tých, ktorí potrebujú pomoc pri chudnutí a úprave hmotnosti. Preto nikdy nezabúdajte na to, že ako prvé by ste mali konzumovať bielkoviny a až potom tuky, cukry, sacharidy.

Akonáhle telo spotrebuje zásobu vlastných sacharidov, nastáva ketóza. Tento proces nastane zhruba po 48 hodinách od začatia diéty pri správnom dodržaní všetkých pravidiel. Následne telo začína využívať ako hlavný zdroj energie vlastné tukové zásoby. Jednoduchou cestou, ako sa dostať do ketózy, je proteínová diéta DrSlim! Vďaka nej sa do tohto stavu dostanete hneď počas prvých 2 – 4 dní. Prvé dva týždne sú dôležité.

Ketogénne diéty pozostávajú z jedál, ktoré človeka zasýtia, no môžu znížiť hormóny stimulujúce hlad. Z týchto dôvodov môže dodržiavanie keto diéty znižovať chuť do jedla a podporovať tým chudnutie. Ketogénna diéta môže pomôcť pri chudnutí niekoľkými spôsobmi, vrátane zrýchľovania metabolizmu či znižovania chuti do jedla.

Aké sú zdravotné výhody Ketózy?

  • Rýchly úbytok hmotnosti ( hlavne vnútorného tuku ) bez pocitu podráždenosti a únavy
  • Výrazná zmena obvodov tela
  • Pocit dobrej nálady
  • Zlepšenie spánku
  • Dostatok energie na celý deň, bez pocitu hladu
  • Zníženie chuti na sladké
  • Zlepšenie a zrýchlenie metabolizmu
  • Zníženie hladiny LDL cholesterolu a zvýšenie hladiny HDL cholesterolu (LDL – tzv. zlý, HDL – tzv. dobrý)
  • Zníženie zadržiavanej vody v tele
  • Pomáha vyrovnávať hladinu hormónov v tele a tým prospieva k správnej činnosti štítnej žľazy

Ak premýšľate o zmene, neváhajte nás kontaktovať a objednajte sa na vstupné meranie ešte dnes a zmeňte svoj život od základov. Vaši známi vás nespoznajú.

Jedine počas bielkovinovej diéty Dr. Slim ste pod neustálym dohľadom vďaka prístroju InBody 270S s metabolickým softvérom.